Dellarte

polski | english

Forza Musica

Forza musica

Duet Forza Musica to efekt pasji i zamiłowania do muzyki kameralnej. Znajomość i współpraca obydwu muzyków rozpoczęła się kilka lat wcześniej w trakcie realizacji jednego z wielu kameralnych projektów muzycznych, do którego zostali zaproszeni wraz ze światowej sławy pianistą Kevinem Kennerem. Mozliwość koncertowania z wielkim artystą stała się inspiracją do poszukiwań wspólnej drogi wyrażania ekspresji w muzyce kameralnej wykonywanej w duecie. Muzycy są związani z krakowskimi orkiestrami: altowiolista Ryszard Sneka z Sinfoniettą Cracovią, natomiast wiolonczelista Konrad Górka z Capellą Cracoviensis.

Kreska

Duo Armonico

Duo Armonico

Duo Armonico powstało w 2000 roku. Po kilku koncertach w kraju zespół związał się z festiwalem Incontri di Canna we Włoszech. Duet ma w repertuarze muzykę od baroku do muzyki współczesnej, którą z powodzeniem wykonuje w kraju i Europie. Skrzypek Piotr Marciak oraz wiolonczelista Tomasz Wyroba są związani z Orkiestrą Sinfonietta Cracovia.

Kreska

Kwartet Smyczkowy Krakauer

Kwartet Smyczkowy Krakauer

Kwartet Smyczkowy Krakauer  został założony w 1998 roku przez muzyków czołowej polskiej orkiestry kameralnej Sinfonietta Cracovia. Zespół koncertuje  w Polsce i w wielu krajach Europy gdzie spotyka sie z entuzjastycznym przyjęciem słuchaczy. Muzycy kwartetu  byli wiekokrotnie zapraszani  do udziału w nagraniach muzyki filmowej oraz teatralnej. Współpracują także z radiem i telewizją.

SKŁAD KWARTETU:

Maciej Lulek - pierwsze skrzypce
Robert Milewski/Paweł Stawarski - drugie skrzypce
Ryszard Sneka - altówka
Miłosz Krcha - wiolonczela